פינות אוכל מעוצבות

פינות אוכל מעוצבות מרחיבות לנו את הלב ואת התיאבון

פינות אוכל מעוצבות מרחיבות לנו את הלב ואת התיאבון

לא פעם נדמה כאילו יצירה של פינות אוכל מעוצבות היא דבר מורכב. זאת משום שבדרך כלל, כאשר אנחנו רואים תמונות, ברשתות החברתיות של פינות אוכל מעוצבות, אנחנו לא מקבלים לצידן הסבר מעמיק שנותן לנו הצצה על האופן בו החליטו לייצר פינות אוכל מעוצבות באופן כזה או באופן אחר. אבל, האמת היא, כי זה לא משנה אם תבחרו דווקא פינות אוכל עגולות מעוצבות או שמא תעדיפו, מפאת חוסר מקום במה שנקרא פינות אוכל מעוצבות נפתחות, בכל אופן, לכל אחת מאותן פינות אוכל מעוצבות יש כללים שיכולים להפוך נקודה מסוימת בבית למעוצבת ויפה לעומת אחרת, לה יש עוד מקום לשיפור.

אנחנו, באריק דיזיין, מבקשים להראות לכם כיצד אנחנו מייצרים פינות אוכל מעוצבות. זאת מתוך ההנחה הרווחת כי יצירה של פינות אוכל מעוצבות יכולה להשפיע במידה ניכרת על האופן בו הבית שלכם ייראה בסופו של דבר. הרי פינות אוכל מעצם הוויתן לא משמשות רק על מנת לאכול. אנחנו מדברים על מקום בו משפחות רבות מאחסנות לא פעם את הניירת, הפינה בה כולם תולים את התיקים והמעילים שלהם כאשר אין להם כוח או חשק לשים הכל במקומו, פינות אוכל יכולות, וודאי לאור השנה האחרונה במהלכה פרצה מגיפה עולמית שהשפיעה במידה ניכרת על האופן בו אנו עובדים, כלומר, על המעבר מהמשרד לבית, לשמש בתור מאין 'חדר עבודה' זמני. כך שאין כל ספק כי דווקא ההשקעה בפינה הזו וההתייחסות אליה במסגרת הניסיון להפוך אותה חלק ממאגר של פינות אוכל מעוצבות, זו בחירה נכונה מכל הסיבות הנכונות.

אז איך ניגשים למלאכה. איך נדע לבחור פינות אוכל מעוצבות באופן שיתאים להתנהלות היום יומית שלנו בבית, איך הצבע גורם משפיע באופן חסר תקדים ומדוע כל כך חשוב לקחת את המידות המתאימות, על כל זה נדבר בהרחבה במאמר הבא.

קודם כל, צריך להבין מה אתם צריכים ברמה הפונקציונאלית

בחירה של פינות אוכל מעוצבות היא בחירה כמובן שאנחנו מבינים את רמת הנחיצות שלה, אבל, רגע לפני שניגש לבחור פינות אוכל מעוצבות בלבן ונדמיין את הילדים שלנו יושבים עם בגדים תואמים כאילו היינו חלק מסדרה אמריקאית, בואו נרד רגע לקרקע ונחשוב, באמת מה אנחנו צריכים מפינת האוכל שלנו.

כאשר אנחנו מדברים על עיצוב פנים, בעיקר על פינות אוכל מעוצבות, אנחנו מדברים תמיד על כך שאנחנו למעשה מייצרים אמנות לכל דבר ועניין אבל לא אמנות מנותקת. אנחנו מייצרים אמנות שמבוססת על הצרכים הפרקטיים של כל לקוח ולקוח.

פינות אוכל מעוצבות צריכות בין היתר לא רק לשרת מודל יופי. אנחנו צריכים לראות כיצד אנחנו משלבים פינות איחסון מתאימות, מביטים בארונות סביב, בוחנים היכן אנחנו מעוניינים להניח את הכיסאות. האם נכון להניח פריטי נוי במרכז השולחן? אולי אתם עובדים על השולחן רוב הזמן ולכן לא כדאי לייצר עומס שקשה יהיה להתנהל לצידו וכן הלאה.

ההמלצה הכי טוב שלנו בהקשר הזה, בכל הקשור למה שנקרא 'פינות אוכל מעוצבות', המלצה אותה אנחנו יכולים להגיד בלי לדבר עליכם באופן אישי, היא שתמיד צריך לזכור כי בלאגן מתרחש כאשר אין לפריטים מקום מוגדר.

למשל, אם אתם יודעים שאתם נעזרים בפינת האוכל שלכם בתור הנקודה בה הילדים יכולים לצייר בבית, אתם בהחלט יכולים ליהנות ממכלים בהם אתם יכולים להניח את הטושים של הילדים עד שאלו יחזרו. באותה מידה הדבר נכון לעמדות המחשב שלכם, למקום בו אתם מניחים את הכבלים וכן הלאה. כלומר, בין אם אתם מתכוונים להניח דברים על פינת האוכל כי אין לכם ברירה ובין אם אתם מעוניינים להניח את הפריטים שלכם בנקודות אחרות בחדר, פינות אוכל מעוצבות הן אלו בהן אתם יכולים ליהנות מהאפשרות להניח את הפריטים הרבים שלכם בנקודות אחסון שונות בתוך החלל.

עכשיו, בואו נדבר קצת על צורה

פינות אוכל מעוצבות מושפעות משלושת הגורמים הללו באופן מכריע. פינות אוכל עגולות מעוצבות למשל, הן פינות אוכל המאפשרות למעט אנשים לשבת לצידן באופן יחסי וגם זה ברווים גדולים, אבל, מהצד השני, פינות אוכל עגולות מעוצבות מאפשרות לכולם לשבת אלו מול אלו. במידה ואתם יודעים כי אתם לא מארחים קבוצות גדולות של אנשים וכן הלאה, יכול להיות שתהנו מפינות אוכל עגולות מעוצבות, אבל, אם אתם משפחה ברוכת ילדים יכול להיות שתחליטו אחרת.

באותה מידה אנחנו יכולים להסתכל על פינות אוכל מעוצבות נפתחות. במידה ואתם משפחה עם הרבה ילדים שצריכים מקום בסלון, אם אתם חיים בדירה קטנה יחסית וכן הלאה, אתם ממש לא חייבים לאכול כולם ביחד לצד השולחן המתקפל בצבע לבן. היום, ניתן למצוא בקלות רבה למדי פינות אוכל מעוצבות נפתחות שיתנו לכם מענה גם במישור הזה.

כמה מילים על צבע

 הצבע בו נצבע את פינת האוכל ישפיע במידה רבה על התחושה שנקבל בה. אנחנו, כאן באריק דיזיין מעודדים אתכם לבחור פינות אוכל מעוצבות צבועות צבעים בהירים. בין אם מדובר על פינות אוכל מעוצבות בלבן ובין אם אתם בוחרים פינות אוכל מעוצבות צבועות צבעי עץ בהירים באופן יחסי. הסיבה לכך היא שצבעים בהירים מעוררים בנו שקט ותחושת נינוחות. פינות אוכל הן המקום בו אנחנו בדרך כלל אוכלים ארוחת בוקר, יושבים רגע לקפה, מדברים עם בני הזוג והילדים, ככל שנבחר צבעים בהירים ומרגיעים יותר, כך נרגיש חמימות וביתיות המתקשרת לא פעם עם אותן פינות אוכל מעוצבות.

שימוש נכון בתאורה

תאורה היא חלק מרכזי מעולם העיצוב. ככל שאנחנו מייצרים מרחב מואר יותר, כך, באופן כמעט פסיכולוגי, אנחנו, בני האדם מרגישים טוב יותר במרחב. לכן, חשוב כל כך להקפיד על יצירה של נקודות אור.

ישנן כמה דרכים לייצר תאורה בחלל האכילה המרכזי של הבית. מצד אחד ניתן לייצר את האור על ידי שימוש נכון בחלונות המותקנים בדירה. במקרים אחרים, כאשר אין תאורה טבעית מהחלונות או שמא מדובר על חלונות קטנים באופן יחסי, ניתן להיעזר בגופי תאורה שיתנו לנו את המענה לו אנחנו זקוקים.

ישנם מקרים בהם החלל בו אנחנו מתאימים את אותן פינות אוכל או חדרי שינה מעוצבים לא מספקים שטח גדול מספיק כדי להכניס גופי תאורה בולטים. גם לכך יש פתרונות. ניתן לשים גופי תאורה בתוך הקיר וכיוצא באלו כדי לספק את מקסימום התאורה גם בתנאים לא טובים דיים.

לכו לחפש השראה

יצירה של פינות אוכל מעוצבות היא אומנות בה אנשים חיים. כך שעבורנו לפחות, העוסקים בתחום, מדובר על אמנות של ממש. אנחנו ממליצים לכם ללכת ולחפש באתרי האינטרנט השונים תמונות ואזכורים שיעזרו לנו ולכם להתאים פינות אוכל מעוצבות התפורות למידות שלכם.

אנחנו כאן לכל שאלה, מצוידים באנשי המקצוע הטובים ביותר בשוק . אל תחכו, אנחנו כבר כאן, מחכים לכם.

דילוג לתוכן